Konkurs Kolęd 2017

VIII WOJEWÓDZKI KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

„W grudniowe dni kolęda brzmi”

Wydarzenie: VIII Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek „W grudniowe dni kolęda brzmi”

Termin: 14 grudnia 2017 r.

Godzina: 9:00 – 15:00

Miejsce:

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK,

ul. Wojciecha Kilara 29

Organizator:

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym Pomost”

ul. Orląt Lwowskich 12 b

41-902 Bytom tel. (032) 281-18-27

Projekt bytomskiego Stowarzyszenia POMOST stworzony został z myślą o dzieciach i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Podczas konkursu, będącego zarazem swoistym koncertem, jego uczestnicy mają okazję zaprezentować swoje umiejętności artystyczne (zwłaszcza wokalno- instrumentalne) i wprowadzić nas w atmosferę zbliżających się Świąt.

Konkurs odbywa się w określonych kategoriach wiekowych, a wykonawców ocenia powołane jury. Najbardziej emocjonujące i wyczekiwane interpretacje muzyczne zapewniają występujący w dodatkowej kategorii ŚPIEWAJĄCY NAUCZYIELE.

To wydarzenie niezwykłe zarówno dla mały i dużych artystów, jak również ich opiekunów, wychowawców, rodziny i przyjaciół. Dzięki tej imprezie wszyscy mogą doświadczyć poczucia sprawstwa, przeżyć sukces i przez chwilę poczuć się naprawdę wyjątkowo w blasku reflektorów, na deskach teatralnej sceny.

W ten sposób pielęgnuje się tradycję kolędowania oraz wartości chrześcijańskie, a zarazem promuje postawę otwartości na drugiego człowieka, na jego odmienność, wrażliwość, inność.

Cykliczny charakter przedsięwzięcia dowodzi, jak bardzo spotkanie to jest potrzebne i wyczekiwane. W poprzednich edycjach konkursu udział wzięli przedstawiciele nie tylko bytomskich placówek, ale całego województwa śląskiego.

Partnerami wydarzenia są: Szkoła Podstawowa Specjalna nr 40 w Bytomiu oraz Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK.

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Bytom

Serdecznie zapraszamy!

REGULAMIN KONKURSU