Konkurs Kolęd 2017

VIII WOJEWÓDZKI KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

„W grudniowe dni kolęda brzmi” już za nami!

Śpiewajcie i grajcie Mu! Tymi słowami organizatorki imprezy przywitały przybyłych gości i uczestników konkursu odbywającego się wczoraj /14 grudnia/ w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK.

Od 8 lat członkowie Stowarzyszenia POMOST oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 40 w Bytomiu przygotowują święto kolęd i wprowadzają nas w magiczny bożonarodzeniowy czas. Konkurs tworzony jest z myślą o dzieciach i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Jest on swoistym koncertem wzruszeń i popisem artystycznych możliwości uczestników.

Na deskach teatru stanęło ponad 200 wykonawców z wielu miast naszego województwa, m.in. Tarnowskich Gór, Piekar Śląskich, Zabrza, Radzionkowa, Czeladzi, Będzina, Gliwic, Pyskowic, Rudy Śląskiej, Sosnowca, czy Chorzowa.

Najbardziej emocjonujące i wyczekiwane interpretacje muzyczne zapewnili występujący w dodatkowej kategorii ŚPIEWAJĄCY NAUCZYIELE. Pani Bożena Mientus – zastępca prezydenta Bytomia wręczyła statuetkę zespołowi POMOSTOWI w składzie: Izabela Dunal, Agata Herman – Kozicka, Agnieszka Nowicka, Anna Razik. To właśnie nauczycielki Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 40 z Bytomia, decyzją jury zwyciężyły w nauczycielskiej grupie.

Wśród uczniów w poszczególnych kategoriach najlepsi byli:

– kategoria 5-9 lat – Żabki z PM nr 36 w Bytomiu

– kategoria 9 – 13 lat – Wesoła Gromada ze SPS nr 38 w Zabrzu

– kategoria powyżej 14 lat soliści – Karolina Melicka z ZSS w Radzionkowie

– kategoria powyżej 14 lat zespoły – Słoneczna Gromada z SOSW w Tarnowskich Górach

Przeprowadzono również plastyczną wariację – WARSZTATY ANIOŁKOWE, umożliwiającą interpretację wysłuchanych i wyśpiewanych utworów muzycznych.

Projekt był współfinansowany ze środków Gminy Bytom.

Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy!


Projekt bytomskiego Stowarzyszenia POMOST stworzony został z myślą o dzieciach i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Podczas konkursu, będącego zarazem swoistym koncertem, jego uczestnicy mają okazję zaprezentować swoje umiejętności artystyczne (zwłaszcza wokalno- instrumentalne) i wprowadzić nas w atmosferę zbliżających się Świąt.

Konkurs odbywa się w określonych kategoriach wiekowych, a wykonawców ocenia powołane jury. Najbardziej emocjonujące i wyczekiwane interpretacje muzyczne zapewniają występujący w dodatkowej kategorii ŚPIEWAJĄCY NAUCZYIELE.

To wydarzenie niezwykłe zarówno dla mały i dużych artystów, jak również ich opiekunów, wychowawców, rodziny i przyjaciół. Dzięki tej imprezie wszyscy mogą doświadczyć poczucia sprawstwa, przeżyć sukces i przez chwilę poczuć się naprawdę wyjątkowo w blasku reflektorów, na deskach teatralnej sceny.

W ten sposób pielęgnuje się tradycję kolędowania oraz wartości chrześcijańskie, a zarazem promuje postawę otwartości na drugiego człowieka, na jego odmienność, wrażliwość, inność.

Cykliczny charakter przedsięwzięcia dowodzi, jak bardzo spotkanie to jest potrzebne i wyczekiwane. W poprzednich edycjach konkursu udział wzięli przedstawiciele nie tylko bytomskich placówek, ale całego województwa śląskiego.

Partnerami wydarzenia są: Szkoła Podstawowa Specjalna nr 40 w Bytomiu oraz Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK.

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Bytom

REGULAMIN KONKURSU