VI Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek

W grudniowe dni kolęda brzmi”

VI Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek już za nami!

Do wspólnego kolędowania zaprosiliśmy uczestników z całego Śląska. Impreza odbyła się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu „Rozbark” z udziałem ponad 250-ciu kolędników młodszych, starszych i tych najstarszych (nauczycieli). Na bytomskiej scenie stanęli przedstawiciele: Tarnowskich Gór, Zabrza, Katowic, Rudy Śląskiej, Lublińca, Radzionkowa, Skoczowa, Pyskowic, Dąbrowy Górniczej oraz Bytomia. Konkurowali w czterech kategoriach.

  • Dzieci młodsze (5 –8 lat)

I miejsce zajął: Marcin Broda i Jakub Kwieciński ze Szkoły Podstawowej nr 2 Specjalnej z Bytomia, których przygotowała pani Elżbieta Nurek.

Lena Stolarczyk z Przedszkola Miejskiego nr 30 w Bytomiu śpiewając kolędę Przybieżeli do Betlejem wyśpiewała II miejsce. Opiekunem była pani Bożena Lempa.

Paulina Bednarczyk, Kinga Włodarczyk i Justyna Groszko z Przedszkola Miejskiego nr 29 w Bytomiu, przygotowane przez panią Bożenę Pytel i Martę Wojtkowiak, zajęły III miejsce.

  • Dzieci w wieku 9-13 jury wyodrębniło solistów oraz zespoły.

Wśród solistów najlepszy okazał się Krystian Stawikowski ze Szkoły Podstawowej Nr 40 w Zabrzu przygotowany przez panią Agnieszkę Skutnik. Zaś drugie miejsce z pełną mocą wyśpiewał Oskar Fielouf z Zespołu Szkół Specjalnych nr 6 w Bytomiu którego opiekunem była pani Agnieszka Nowicka. III miejsce przypadło Kamilii Strużyńskiej z Gimnazjum nr 38 w Zabrzu , którego opiekunem była pani Magdalena Wieczorek.

Wśród zespołów to Zgrane Nutki ze Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu wyśpiewały I miejsce. Zespół przygotowała pani Sabina Szmajduch. Tuż za nimi na II-gim miejscu podium znalazły się Dzwoneczki z Zespołu Szkół Specjalnych w Radzionkowie z charyzmatycznym Wojciechem Pidzikiem, który został wyróżniony za akompaniament na ksylofonie. Zespół przygotowała pani Henryka Frankowska. III miejsce jury przyznało Wesołej Gromadzie z Zespołu Szkół Specjalnych nr 38 w Zabrzu, których do występu przygotowała pani Magdalena Wieczorek.

  • Młodzież powyżej 14 lat – tu również wyróżniono solistów oraz zespoły.

W kategorii soliści bezkonkurencyjny okazał się Adrian Gołkowski ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowskich Górach – przygotowany został przez panią Annę Pająk.

II miejsce przyznano Andrzejowi Burzakowi z Zespołu Szkół Specjalnych nr 5
w Dąbrowie Górniczej, którego przygotowała pani Dominika Piecyk,
a III miejsce wyśpiewała
Katarzyna Wieczorek z Specjalnego Ośrodka Wychowawczego nr 2 w Bytomiu. Wyróżniono również Angelię Pudło z Zespołu Szkół Specjalnych w Pyskowicach.

W kategorii zespoły – I miejsce wyśpiewała Słoneczna Gromada z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowskich Górach przygotowana przez panią Annę Pająk. II miejsce przyznano Zespołowi Wokalnemu ze Szkolnego Ośrodka Wychowawczego z Bytomia, których przygotowała pani Katarzyna Krzymińska. Kolędnicy z Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 w Bytomiu uzyskali III miejsce. Zespół został przygotowany przez panią Beatę Hasek i pana Jana Jagięłe.

Jury postanowiło przyznać wyróżnienie dla zespołu bębniarskiego Tornado
z Lublińca, których przygotowały panie: Klaudia Brewka i Aleksandra Perkowska.

Dodatkowo wyróżniono gitarzystę Bartosza Gruhna z Zespołu Szkół Specjalnych nr 6 w Bytomiu.

  • ŚPIEWAJĄCY NAUCZYCIELE – swymi umiejętnościami artystycznymi pochwaliła się liczna grupa blisko 80 nauczycieli, będących opiekunami młodych wykonawców i nie tylko.

Bezkonkurencyjni okazali się Nauczyciele z Radzionkowa oraz ex aequo Pani Joanna Michalska ze Skoczowa.

II miejsce zajęli „Pomostowi” – czyli nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych nr 6 w Bytomiu a III Chór Gaudette z Tarnowskich Gór.

Wszystkich występujących nauczycieli nagrodzono upominkami.

Dziękujemy za wysoki poziom i niezapomniane wrażenia! Zabrzmiało świątecznie i nastrojowo, a usłyszał nas cały Bytom.

W jury zasiedli:

  • Romualda Procek – dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 6 w Bytomiu
  • Anna Siemińska – muzyk, nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej
    w Bytomiu
  • ks. Franciszek Koenig – muzykolog
  • Marta Król – wokalistka jazzowa

W czasie burzliwych obrad konkursowego jury, w pięknym tańcu zaprezentowały się również dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 36 z Bytomia.

Wszyscy mali artyści otrzymali nagrody i słodkie upominki oraz wzięły udział w warsztatach plastycznych, podczas których powstawały anioły na nasz pamiątkowy kalendarz.

Podczas konkursu zobaczyć można było wystawę fotograficzną i plastyczną „Bytom- między pokoleniami”.

Organizatorzy zapewnili podarunek i poczęstunek dla wszystkich przybyłych.

Było o nas słychać w mediach:

http://www.polskieradio.pl/7/1691/Artykul/1560507,Popoludnie-z-Jedynka-21122015-cz-2-1614

http://gliwice.gosc.pl/doc/2890221.Duzo-przestrzeni-do-zagospodarowania

http://gliwice.gosc.pl/gal/spis/2890251.Konkurs-koled-w-Bytomiu

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły:

Agnieszka Nowicka, Agata Herman – Kozicka

Oprawa plastyczna i prowadzenie warsztatów plastycznych:

Maja Kompała, Izabela Dunal

Koordynator gospodarczy:

Patrycja Pytlik

Specjalne podziękowania dla pana Tomasza Nowickiego i Kazimierza Wojtaszek


To był prawdziwie magiczny, wspólny czas. Dziękujemy!

Zapraszamy za rok!

FOTORELACJA – kliknij tu, aby zobaczyć zdjęcia